LOGISTYKA

MAGAZYN

Posiadając ponad 50 magazynów Grupa Europapier dysponuje możliwością składowania łącznie ponad 150 000 palet. Magazyny wyposażone są w regały i inne systemy składowania, optymalizujące wykorzystanie powierzchni i zapewniające wysokie bezpieczeństwo przechowywania produktów. W Polsce magazyn centralny zlokalizowany jest w Błoniu. 

Centralny magazyn w liczbach:

  • 20 200 m2 - powierzchnia magazynowa
  • 21 200 - miejsc paletowych w regałach
  • 8 500 ton - pojemność magazynu
  • 6 500 - pozycji asortymentowych 

Poza standardowymi usługami, magazyn w Błoniu oferuje usługę CUT & PACK.

CUT&PACK - profesjonalna usługa cięcia pod format oraz sprzedaż niepełnych opakowań i arkuszy papierów ozdobnych.

Usługa dotyczy papierów ozdobnych, banerów, folii oraz tworzyw sztucznych.

DYSTRYBUCJA

Wysoka jakość dostaw i szybka realizacja zamówienia są możliwe tylko przy utrzymywaniu odpowiednich zapasów magazynowych oraz dobrze zorganizowanym systemie dystrybucji. Europapier Polska oferuje całościowe usługi dystrybucji do wszystkich klientów w Polsce ze standardowymi dostawami w następnym dniu roboczym. 

W przypadku klientów zlokalizowanych w Warszawie i okolicach oferujemy kilka przedziałów czasowych dostaw bezpośrednio z magazynu w Błoniu. Pozostałe regiony kraju obsługiwane są w systemie dostaw opartym o platformy przeładunkowe (cross-docking). Większość odbiorców w Krakowie, na Górnym Śląsku, Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy, Trójmieście, Łodzi, Białymstoku i okolicach otrzymuje zamówione w dniu poprzednim towary do godziny 10 rano. 

Aby mieć pewność, że dostawy dotrą na czas i w idealnym stanie, usługi transportowe zlecamy naszym sprawdzonym partnerom, firmom mającym duże doświadczenie w przewozie papieru, opakowań i produktów do reklamy. Jako usługę dodatkową oferujemy ponadto klientom dostawy do sieci własnych placówek lub do wskazanego adresata. Współpracujemy także z naszymi klientami przy opracowywaniu indywidualnych rozwiązań transportowych.